poniedziałek, 16 stycznia 2012

Zapach czekolady. Opowiadania i wiersze dla dzieciZapach czekolady to zbiór 33 wierszy i opowiadań dla najmłodszych autorstwa 3 pokoleń gwiazd polskiej literatury dla dzieci, m.in. Danuty Wawiłow, Joanny Papuzińskiej, Wandy Chotomskiej, Doroty Gellner, Anny Onichimowskiej, Natalii Usenko i Grzegorza Kasdepke.
Warta polecenia książka do czytania i śpiewania, ponieważ niektóre z zamieszczonych tu wierszy to także teksty znanych przedszkolakom piosenek (np. Szybko! Danuty Wawiłow). Ale nie tylko. Jeśli macie w domu przedszkolaka, który wciąż zadaje Wam mnóstwo pytań, a Wy nie zawsze macie pomysł na zaspokojenie ciekawości waszego dziecka – ta książka jest dla Was.
Będziecie mile zaskoczeni, kiedy odkryjecie, że zbiorek jest połączeniem klasyki literatury dla dzieci z najnowszymi tekstami młodych autorów idealnie dobranymi tematycznie. Niewymagające reklamy nazwiska autorów gwarantują dzieciom rozrywkę z najwyższej półki, a rodzicom wspomnień czar własnego dzieciństwa i świeże spojrzenie na zawsze aktualne problemy najmłodszych związane z przedszkolem, szkołą, przyjaźnią, uczuciami itp. Dorośli polubią tę książkę również ze względów praktycznych, bo oprócz różnorodności tematyki i tekstów okolicznościowych, dodatkową zaletą książki jest zwięzłość zawartych w niej tekstów. Maksimum treści przy minimum formy, czyli to, co zapracowani rodzice lubią najbardziej.
         Zbiorek zawiera wiele ciekawych pytań i pełnych humoru odpowiedzi, pozwalających osłodzić niejedną gorycz początkującego przedszkolaka, wszak zbiorek otwiera  kuszący Zapach czekolady autorstwa  Danuty Wawiłow.
         Jeśli jesteście ciekawi, kim są rozbrykonie, jak Kajetan uratował królewnę Śnieżkę, czy fajnie byłoby mieć dziesięć rąk, skąd wzięła się na niebie złota koparka i jak się robi kąpiel na smutki - koniecznie sięgnijcie po Zapach czekolady i delektujcie się nim do woli nie tylko w długie zimowe wieczory. Wydawnictwu „Drzewko Szczęścia” gratuluję trafnego pomysłu, bo to świetna propozycja na rodzinne czytanie, rozmawianie i wspominanie. 

Ola

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz